בניית אתרים במערכת וורדפרס

וורדפרס (wordpress) היא מערכת ניהול תוכן ובניית אתרים המובילה בעולם. המערכת מופצת בחינם ויש סביבה קהילה גדולה של מפתחים ומעצבים אשר עובדים על תוספות ועיצובים. המערכת בנויה על מסד נתונים של MYSQL ושוחרר לראשונה ב2003.

וורדפרס היא מערכת ניהול האתרים הפופולרית בעולם, כ20% מהאתרים בעולם כיום פועלים עליה. מדובר על כ60 מיליון אתרים מסוגים שונים, חלקם גם משתמשים בשירותי האחסון בחינם שמציעה וורדפרס.

מה הופך את מערכת בניית אתרים וורדפרס לכל כך פופולרית?

1. מערכת וורדפרס קלה מאוד לשימוש, קל מאוד לעדכן תכנים ותמונות לאתר גם לאדם שאינו טכנולוגי במיוחד. אין צורך בבניית מערכת ניהול מיוחדת או ידע בתכנות, כל אדם יכול לנהל את האתר שלו לבד.

2. למערכת וורדפרס קהילה רחבה וחמה בכל העולם, ניתן למצוא מדריכים מסודרים שיעזרו למשתמש החדש. בכל בעיה או שאלה יש קהילה גדולה וידע רחב שנמצא בפורומים מיוחדים.

3. כל חברת בניית אתרים סבירה יודעת לעבוד על מערכת וורדפרס. כאשר לקוח עובד מחברת בניית אתרים אחת לשנייה עם אתר שבנוי על מערכת ניהול שאינה מוכרת עלול להיווצר בעיות. לפעמים נאלצת החברה החדשה להחליף לחלוטין את מערכת הניהול מכוון שאינה מכירה אותה. כך שאם אתם רוצים תוספות לאתר או עוברים מחברה לחברה יהיה קל מאוד למתכנתים להסתדר עם מערכת הניהול של וורדפרס מכוון שהיא הכי נפוצה בשוק.

4. מערכת וורפרס היא כמו בסיס שעליו אפשר להוסיף תוספים ולהתאים את האתר האישי שלכם. יש תוספי רבים לכל דבר שתרצו והמון אפשרויות בחינם. תוכלו להוסיף כפתורי פרסום למדיה החברתית, תיבת פניות, תוספת בר עם תמונות נעות ועוד. קל מאוד להוסיף תוסף לאתר ולמצוא ביקורות עליו והמלצות.

5. מערכת וורדפרס מצויינת לקידום אתרים, הקוד שלה קריא ונקי ומנועי החיפוש קוראים אותה בצורה נהדרת. בנוסף יש תוספים שמיועדים לקידום ונותנים לכם שליטה וכוח נוסף, חלקם אפילו בחינם.

6. לוורדפרס “תבניות” עיצוב רבות וניתן לעצב את האתר פחות או יותר בלחיצה כפתור. יש תבניות יפות ומגוונות בחינם או מחירים מאוד זולים וחלקן גם מתאימות עצמן לגולשים במכשירים הסלולרים.

לסיכום, מערכת בניית אתרים וורדפרס היא מערכת נוחה וגמישה ממתחריה, שמאפשרת בניית אתר בקלות ובנוחות. לאור כל היתרונות של וורדפרס, אין שאלה למה היא מערכת בניית אתרים הפופולרית בעולם.

רועי קיסרי
עקוב אחרי
About the Author

רועי קיסרי

מייסד ושותף ב Web-Team