עשרת הדיברות לכתיבת תוכן שיווקי לאתר

במציאות שבה כלי השיווק והפרסום המסורתיים מפנים מקומם לטובת השיווק האינטרנטי, הפכה הכתיבה לאחד מהאמצעיים שמרכיבים את תהליך הפרסום והשיווק המקוון.

תוכן שיווקי נועד להציג את השירות שמציע בעל האתר, הוא מאפשר להעלות את המודעות של קונים או צרכניים פוטנציאליים למוצר שמבקשת חברה לקדם ואם הוא נכתב נכון ובצורה מקצועית- יש בו כדי לסייע להעלות את הדירוג של האתר במנועי החיפוש, מה שכל בעל אתר מייחל לעצמו. על מנת שתוכן מקצועי אכן יממש את המטרה לשמה נכתב, חשוב להקפיד על כמה כללים חשובים.

כיצד לכתוב תוכן שיווקי מוצלח?

  1. כתבו תוכן אמין, עדכני ורלוונטי. קוראים לא אוהבים שמשקרים להם או ש”מורחים” אותם עם אינפורמציה שאיננה מדויקת או אמינה.  
  2. בהמשך לכלל שנוסח לעיל, הקפידו לעדכן מידי תקופה את האתר באמצעות רענון התוכן השיווקי ששולב בו. המציאות הווירטואלית היא דינאמית לא פחות מזו הלא ווירטואלית וכדי שהכתיבה השיווקית תשיכ את מטרתה, עליה להיות נמרצת ואנרגטית.  
  3. כתבו תוכן שיהיה בו ערך מוסף עבור הגולשים. טקסט מזמין הוא גם טקסט שהקורא יכול להפיק ממנו מידע חדש ומעניין.
  4. זה אולי נשמע ברור מאליו, אך יש כאלה שזה עדיין לא ברור להם: הקפידו לכתוב באופן רהוט, ברור וקריא. הימנעו משגיאות כתיב והקפידו לשמור על מבנה לוגי של כתיבה, כך שהטקסט שאתם כותבים יכלול התחלה, אמצע וסוף.
  5. שלבו מילות מפתח מתאימות בצורה מושכלת. לא מעט מידי ולא יותר מידי, אלא במינונים הנכונים.
  6. אל תשכחו לנטוע בטקסט כמה שיותר קישורים פעילים, כך שהכתיבה שלכם תהיה מותאמת למנועי החיפוש.
  7. נסחו כותרות “בומבסטיות”, לא מבחינת האורך שלהן, אלא מבחינת הענייניות שלהן ופוטנציאל הסקרנות שיש בהן. ככל שהכותרת תהיה “קולעת” יותר, רלוונטית יותר ותמציתית יותר- הסיכוי שהיא תיחרט במוחו של הקורא הוא גדול יותר.
  8. על אף היותן משניות לכותרות הראשיות, כותרות משנה הן חשובות ויש בהן כדי להקל על הקריאה ולמגנט את הקורא לטקסט. הקפידו על שילוב של כותרות משנה שימשכו את העין וידברו אל הלב.
  9. כתבו מאמרים מקוריים ואל תעתיקו או תשכפלו טקסט קיים. למרות שזה נשמע ברור כשמש, ניתן בכל זאת למצוא ברשת תכנים מועתקים, שכמובן מחבלים במטרה לשמה מלכתחילה הם נכתבו. כתיבה שיש בה העתקה או שכפול יכולה לגרור סנקציות רציניות עד כדי סילוק האתר ממנועי החיפוש ולבניית אתר מחדש.

להעמיק בקריאה בנושא

הכלל העשירי והאחרון שיבטיח כי יכולות הכתיבה יתחדדו, ישתפרו  וישתבחו הלמא ידת הנושא יותר ויותר לעומק. כדי להכיר טוב יותר את התחום, לצבור ידע נוסף ולהעמיק את ההיכרות התיאורטית עם שדה מקצועי זה, ניתן לקרוא ספרות שנכתבה בתחום. תמיד טוב לקבל עצות ולהצטייד בטיפים מאנשי מקצוע הנחשבים ל”כרישים” בתחומם ובעלי ותק רב וללמוד מטעויותיהם.

רועי קיסרי
עקוב אחרי
About the Author

רועי קיסרי

מייסד ושותף ב Web-Team