כתיבת תוכן מקצועית לדף נחיתה

חשיבותו של דף נחיתה עבור העסק היא רבה ומשמעותית. דף הנחיתה, שהוא בבחינת ה”דייט הראשון” של הגולש עם בית העסק, נועד להציג בפני הגולש את בית העסק על השירותים והמוצרים שהוא מציע ולגרום לו, אם לחזור ללשון מטאפורית, לרצות לקבוע דייט שני. בשל חשיבותו הרבה של דף הנחיתה לפעילותו של העסק, הרי שכתיבת התוכן שלו משחקת תפקיד חשוב ביותר.

כמה כללים לכתיבת תוכן מקצועית לדף נחיתה במאמר זה

שלושת כללי הברזל לכתיבת תוכן מקצועית לדפי נחיתה

  • מושך, מענין ומסקרן– דף נחיתה אמור לגרום לגולש להעמיק את הגלישה בדף עצמו ולבצע את הפעולה הרצויה (השארת פרטים, קבלת דואר אימייל וכו’). כדי שהגולש, שהוא גם הלקוח הפוטנציאלי יעמוד במצופה ממנו, על התוכן של דף הנחיתה להיות מעניין ומגרה, עליו למשוך את העין וליצור טיזר שיגרום ללקוח לרצות לגלות את המוצרים או השירותים שעומדים מאחורי המילים.  
  • תוכן אינפורמטיבי– דף נחיתה הוא גם במידה רבה הקשר הראשוני שנוצר בין הגולש לבין בית העסק, וככזה, עליו להיות בבחינת תעודת הזהות של בית העסק ולהציג אותו באופן שייצור עניין בקרב הגולש וכך שבית העסק ימותג באופן חיובי. לכן, יש להפקיד על כתיבה של תוכן אינפורמטיבי, ענייני וקולח. תוכן שעושה רושם “מרוח” מידי, לא מספיק מדוייק וכזה שנמתח מעבר לנדרש- לא יגרום לאף גולש לרצות להתוודע אל בית העסק הנידון ובטח שלא יימתג את בית העסק כאמין, מקצועי ורציני. לאור זאת, יש להפקיד את מלאכת הכתיבה לדפי נחיתה בפרט, אך גם ליתר דפי האתר בכלל, בידי כותבים מקצועיים שכתיבתם היא איכותית וברמה גבוהה. 
  • תוכן ברור, נטול שגיאות כתיב וטעויות ניסוח– זה נשמע כל כך בנאלי ובכל זאת רשת האינטרנט מוצפת בתכנים עם שגיאות כתיב, שגיאות ניסוח וכאלה שאינם נהירים מספיק לקורא. בכתיבת דפי נחיתה בפרט, אך בכתיבת תוכן לאתרי אינטרנט בכלל, על התוכן להיראות רציני וקולח ועל כן יש להקפיד על כך שיהיה גם נטול שגיאות איות ושלא יהיו בו משפטים מסורבלים ובלתי קריאים.  

עיצוב מרשים וחד של דף נחיתה לצד התוכן המקצועי שמופיע בו

לצד התוכן של דף הנחיתה, שכאמור חשיבותו רבה, יש להקפיד גם על עיצוב אסתטי, מזמין, נעים לקריאה ומושך את העין. על העיצוב להתאים למסר השיווקי המועבר בדף הנחיתה ולהעצים אותו ורצוי שהוא יהיה חד וממוקד על מנת שהמסר הרצוי יועבר אל הגולש תוך שניות ספורות בלבד.

רועי קיסרי
עקוב אחרי
About the Author

רועי קיסרי

מייסד ושותף ב Web-Team