איך וורדפרס יכול למנף את העסק שלך?

וורדפרס נחשבת למערכת התוכן הפופולארית והנוחה ביותר לשימוש בשפה העברית, אך לפני שנסביר מדוע דווקא וורדפרס יכולה להזניק את העסק שלך באינטרנט קדימה, חשוב שנסביר במספר משפטים מה היא בכלל מערכת ניהול תוכן?

ובכן, מערכת ניהול תוכן היא מערכת שמאפשרת לך לשלוט באופן מלא באתר האינטרנט שלך: החל מעיצוב התפריטים השונים של האתר והמראה שלו (כולל פאנלים צדדים), ועד להוספת דפים חדשים או עריכת דפים קיימים, כולל הוספה של תמונות או קטעי וידאו מרחבי הרשת בלחיצת כפתור ומבלי צורך להכיר את הקוד שמשמש אתרי אינטרנט מאחורי הקלעים, קוד ה – HTML.

מדוע דווקא וורדפרס?

כאמור, לוורדפרס יש לא מעט יתרונות לעומת מערכת ניהול תוכן אחרות. ראשית, לוורדפרס יש תמיכה בעברית “הישר מן הקופסה” ללא צורך לשלם למתרגמים חיצונים. שנית, מכיוון שוורדפרס התחילה בכלל כפלטפורמה להפצת בלוגים עצמאיים, הרי שהיא כוללת כלים מובנים ליצירת פוסטים (רשומות או טורים בבלוג) כגון ניהול תמונות, סידור הפוסטים בארכיון, תיוגים וקטלוג של כל פוסט בנפרד וכך הלאה. שלישית, וורדפרס מתאימה מאוד לקידום אתרים מכיוון שהיא בנויה בצורה היררכית בה לכל עמוד יש דרגה אחרת של חשיבות.

יצירת בלוג עסקי בו אתם כבעל העסק משתפים את הגולש בניסיון המקצועי שלכם מנימה אישית ונותנים להם טיפים חשובים, יכולה לא רק לשפר את המוניטין שלכם ברשת, אלא גם לתרום להפצת האתר שלכם הלאה דרך הרשתות החברתיות או בלוגים נוספים (בקהילת הבלוגרים מקובל מאוד להגיב זה לזה ולאזכר פוסטים בעלי השפעה ).

עם זאת, חשוב להדגיש שאתר וורדפרס שנבנה באמצעות תבנית עיצוב מתאימה לא ייראה בהכרח כמו בלוג, אלא כמו פורטל, אתר תדמית או אתר חדשות לכל דבר ועניין לפי רצונכם. לעומת זאת, המחיר הסופי לכם כבעלי העסק הוא בדרך כלל הרבה יותר זול מאשר בניית אתר המבוסס על מערכת ניהול תוכן פופולארית פחות או מערכת ניהול תוכן ייעודית (שנוצרה במיוחד עבור האתר), וזאת מכיוון שמבחר התוספים וההרחבות של וורדפרס הוא עצום.

אתרים ישראלים בולטים בארץ ובעולם שנבנו בוורדפרס :

אתר סלונה – אתר סלונה מהווה פורטל מידע מקיף עבור נשים העוסק במגוון נושאים ובכלל זאת העצמה אישית וקריירה. האתר משתמש ביכולת של וורדפרס לנהל מספר גדול של משתמשים במקביל על מנת לאפשר לחברות בו לפתוח בלוגים משל עצמן.

אתר GeekTime – את ר GeekTime הוא אחד מהפורטלים הטכנולוגים הגדול ביותר בארץ, ( לפחות מבין אלו שעדיין נותרו עצמאיים…) אשר משמש רק את חובבי הטכנולוגיה, אלא גם את קהילת עובדי ההייטק אשר משתמשת בו לדיונים מקצועיים, חיפוש עבודה וכו’.

Adobe Blogs – רשת של יותר ממאה בלוגים של עובדי חברת אדובי יצרנית פוטושופ ותוכנת העריכה פרימייר. (חלק מהבלוגים אמנם מיועדים לאותן תוכנות, אך בשפות שונות). ניתן לגשת אל כל בלוג בנפרד או לצפות ברשימה של כל הפוסטים האחרונים מכל הבלוגים יחדיו.

Snoopdog.com – אתר הבית של אחד הראפרים הידועים בעולם מאפשר לו לשמור על קשר עם הקהילה, כמו גם לעדכן אותה על האלבומים , הקליפים האחרונים ומסע ההופעות הנוכחי שלו.

המאמר נכתב על ידי חברת בונסייט בניית אתרים המתמחה בהקמת אתרים בוורדפרס.

רועי קיסרי
עקוב אחרי
About the Author

רועי קיסרי

מייסד ושותף ב Web-Team