בניית אתר מסחר באינטרנט – הגדלת מספר הקונים הפוטנציאליים בהשקעה מינימאלית

החנות שבבעלותך מגלגלת מחזור מכירות יפה ואתה מעוניין להשתדרג ולהגדילו עוד יותר? מעוניין שמוצרי החנות שלך יועמדו למכירה גם בשעות בהן החנות סגורה?  חשבת פעם על כך שאתה יכול לבצע מכירה של המוצרים שלך גם כשאתה בבית ובעודך ישן? הכול על אודות אתרי מסחר באינטרנט במאמר הבא.

מהו אתר מסחר באינטרנט?

הטכנולוגיה חודרת אל כול תא ותא בחיים האנושיים והעולם משנה פניו. הגלובליזציה, חזון האינטרנט שקורם עור וגידים והפיכת העולם לכפר גלובאלי קטן הביאו לכך שכיום אחוז ניכר מהפעילות המסחרית העולמית מתבצע באינטרנט. על רקע זה, רבים מאיתנו מעדיפים שלא לכתת רגליים אל החנות אפילו אם היא קרובה לבית, אלא לרכוש את מה שאנחנו זקוקים לו בחנויות מקוונות באינטרנט. אתרי מסחר באינטרנט הם “הדבר החם הבא” עבור בעלי עסקים המבקשים למכור מרכולתם גם באינטרנט. חנויות מקוונות למכירת גאדג’טים, אביזרים ומתנות לעובדים, חנויות מקוונות למכירת מוצרי חשמל, מכונות קפה, משחקים חינוכיים ואפילו גרביים- כיום את כול המוצרים שאנחנו רוכשים בסופר, בחנות או בקניון, ניתן למצוא גם בעולם הווירטואלי באינטרנט.

 רכישת המוצר מתבצעת באינטרנט דרך האתר ממנו מבקש הגולש לרכוש את המוצר בו הוא מעוניין, לרוב באמצעות כרטיס אשראי. באמצעות אתר מסחר באינטרנט, יכולים אם כן בעלי עסקים וסוחרים להגדיל הכנסותיהם ולמקסם רווחיהם.

כיצד להקים אתר מסחר באינטרנט?

כיום ניתן לבנות אתר באופן עצמאי, לאחר רכישת הידע הרלוונטי במסגרת קורסים חינמיים באינטרנט ובאמצעות תוכנות המאפשרות בנייה וניהול של אתרי אינטרנט. יחד עם זאת, כאשר מדובר באתר מסחר אלקטרוני שאמור להוות מעין חנות וירטואלית ושנועד להגדיל את מחזור המכירות של העסק, כדאי להתייחס לכך ברצינות הראויה. גם אוטודידקטים שניחנו בתפיסה מהירה ובהבנה עמוקה בעולם האינטרנט, לא יוכלו להקים אתר מסחר מוצלח כפי שיוכלו לעשות זאת חברות המתמחות בתחום בניית אתרים באינטרנט. חברה מקצועית המתעסקת בתחום של בניית אתרים תוכל לתת לכל בעל עסק המבקש להרחיב את נפח העסק באמצעות בניית אתר מסחר את המענה ההולם. חברה כזו תוכל לא רק לנצח על מלאכת הקמת האתר, אלא גם תדאג לתחזק אותו באופן שוטף ולקדם אותו באופן שישפר את מיקום האתר ברשימת התוצאות של מנועי החיפוש. זאת ועוד, לחברה המתעסקת בתחום של בניית אתרים יש את ההבנה, את הידע והניסיון שיאפשרו לה לפתור את הסוגיות שעשויות לצוץ לאורך הדרך, עד שיעלה האתר לאוויר. כך למשל, חברה מקצועית תדע להגדיר את מטרות האתר, לעשות פילוח של קהל היעד הפוטנציאלי של האתר, לאפיין את האתר ולעצב אותו באופן שימשוך כמה שיותר קונים. במילים אחרות, הקמת אתר מסחר היא עסק למקצוענים וכדאי להתייחס אליה בהתאם, על מנת שהאתר ימצה את מירב הפוטנציאל שטמון בו.

רועי קיסרי
עקוב אחרי
About the Author

רועי קיסרי

מייסד ושותף ב Web-Team