בניית אתר מקצועי לעסק – חובה!

זו אמנם המצאה של העשורים האחרונים אך כיום כבר כמעט בלתי ניתן לדמיין את חיינו ללא רשת האינטרנט. אנחנו משתמשים ברשת האינטרנט באופן יום יומי ובתדירות גבוהה למדי כשהיא שמשמשת אותנו לאינספור פעולות החל מתשלום חשבונות און ליין, צריכת חדשות ומידע, כניסה לרשתות החברתיות השונות ועוד. מהפכת האינטרנט גם הביאה לשינוי של ממש בתרבות הצריכה. כיום נהוג להסתכל על מוצרים או לדלות מידע אודות ספקי השירותים דרך אתרי האינטרנט שלהם, כשרבים אף נוטים לבצע רכישות “און ליין” ישירות מאתר החברה לבית הלקוח. אתר האינטרנט מספק מידע אודות בית העסק והשירותים שהוא מציע, משמש לשמירה על קשר עם לקוחות פוטנציאליים, ולעיתים אף משמש כחנות וירטואלית. כל אלו הפכו למעשה את אתר האינטרנט לחלון הראווה של כל בית עסק באשר הוא והפכו אותו להיבט בעל משמעות אדירה להצלחת העסק.

בניית אתר מקצועי לעסק

על חשיבות אתר אינטרנט עסקי מקצועי

אתר אינטרנט עסקי משמש גם כאתר תדמיתי, המציג את שירותי העסק ואת הפרופיל שלו. הוא יכלול בדרך כלל שלל תכנים ייחודיים שמתאימים לסוג העסק או הפרופיל העסקי, דפי המלצות, תיקי עבודות ועוד תכנים שאמורים לייצג נאמנה את רוח העסק. אך חשיבותו של אתר אינטרנט עסקי אינה טמונה רק בהיותו כלי תדמיתי שמשמש לחיזוק המותג. אתר אינטרנט עסקי מקצועי מאפשר לבעל העסק גם לדלות מידע התנהגותי יקר ערך אודות לקוחותיו. כיום ישנם כלים ייעודיים שמנגישים לבעל העסק מידע אודות כמות הכניסות לאתר, מסייעים לו לדעת מהם המוצרים המבוקשים של החברה, וככלל מאפשרים לו לנתח את אופי פעילויות הגולשים באתר. כל אלו מסייעים לבעל העסק לקבל שפע של מידע התנהגותי אודות לקוחותיו שלא ניתן לקבל בשום דרך אחרת. מידע זה מאפשר לבעל העסק להכיר את קהל לקוחותיו לעומק, כמו גם את הרגלי הצריכה שלהם, כך שיאפשר לו בעתיד להגדיל ולמקסם את הכנסותיו.

כיצד לבנות אתר אינטרנט עסקי?

אתר אינטרנט עסקי ניתן להשיג בשתי דרכים עיקריות, פנייה לחברה שמתמחה בבניית אתרים והקמת אתר בעזרת תוכנות ואתרי אינטרנט שניתן למצוא ברחבי הרשת. חיפוש מהיר באינטרנט יגלה מגוון אתרים שמציעים ממשקים חינמיים נוחים למדי להקמת אתרים מקצועיים, גם עבור אנשים שאינם מקצועיים בתחום. מי שיבחר באפשרות זו רצוי שייקח בחשבון שהקמת אתר אינטרנט מצריכה לא מעט זמן וגם קצת יכולות טכניות ושליטה ביישומי מחשב, כך שאם יש בבית העסק מי שעונה על הקריטריונים הללו זו בהחלט אפשרות ריאלית. בין האתרים והתוכנות הפופולריות להקמת אתר אינטרנט ניתן למנות את ג’ומלה, פלטפורמה נוחה ואהובה במיוחד לניהול תוכן ובניית אתרים שמאפשרת הקמת אתר אינטרנט שכולל חנות מקוונת, גלריות ומנגנוני חיפוש, או וורדפרס, תוכנה חינמית וידידותית למשתמש גם כן שניתן להוריד ישירות מאתר החברה. אפשרות נוספת היא בניית אתר בעזרת ממשקי ניהול תוכן של אתרים שמספקים פלטפורמה לבניית אתרים כמו Wix או .Google Sites זו אולי האפשרות הנוחה ביותר להקמת אתר באופן עצמאי אך חשוב לדעת כי מי שיבחר באפשרות זו יאלץ להסתפק בשליטה מוגבלת למדי על עיצובו שכן כל האתרים שנבנים בעזרת אתרים אלו מעוצבים על פי אותן תבניות עיצוב.

קרא גם: טיפים לבניית אתר בוורדפרס

הקמת אתר אינטרנט על ידי חברה מקצועית

האפשרות השנייה והפופולרית יותר, היא בניית אתר עסקי על ידי חברה שמתמחה בבניית אתרים. זו אמנם אפשרות מעט יקרה, אך התוצאה שתתקבל תהיה על פי רוב מקצועית ומלוטשת הרבה יותר, כשבנוסף יעמדו בפניכם אפשרויות עיצוב רבות ומגוונות, שכן לא תהיו מוגבלים לתבניות העיצוב הבסיסיות של מרבית האתרים והתוכנות החינמיות. כיוון שעלות אתר מקצועי עשויה להגיע לכמה אלפי שקלים מומלץ לבחור בקפידה את החברה או האיש אשר יקימו את האתר העסקי שלכם. מומלץ לבצע סקר שוק מקיף שכולל קבלת הצעות מחיר ממספר חברות שונות. רצוי להציץ ולגלוש באתרים שאותה חברה עיצבה ללקוחות עסקיים אחרים ולבחון את עיצוב האתר מבחינה גרפית ולעמוד על חווית המשתמש שמוצעת למבקרים באתר. לבסוף, חשוב לבדוק גם מי איש הקשר מולו תעבדו שיהיה אחראי על תחזוקת האתר. חברה שתציע אתר נוח, שיהיה מעוצב בצורה שתענה על אופי העסק ולה שירות לקוחות אדיב ומקצועי, היא חברה שתספק לכם אתר עסקי מקצועי ומלוטש שיניב תוצאות בשטח.